PAYLAŞ

makyajChroming tekniği yani ıslak görünümlü makyaj tekniğini ilk olarak Gigi Hadid’le hayatımıza girdi diyebiliriz. Chroming yönetimi, Strobing tekniğine çok benziyor. Tek farkı aydınlatıcı ile yüze verilen nemli ve parlak görünüm, Chroming tekniğinde rujla veriliyor. Evet, rujumuzu bu makyaj trendiyle artık yüzümüze uygulamaya başlıyoruz!

Chroming tekniğindeki amaç yüzün belli yerlerini aydınlatarak cilde daha sağlıklı, parlak ve nemli bir görünüm vermek. Bunun için nude gigitonlarındaki açık pembeler, şeftali tonları ve koyu olmayan kahve rujlar uygun olacaktır. Ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, rujun mutlaka kremsi bir yapıda olması.

Yüzünüze uygun renkteki ruju seçtikten sonra bu ruju, aydınlatıcıyı sürdüğünüz yerlere uyguluyorsunuz. Yani yüzünüzün yüksek noktaları olan kaş altlarına, elmacık kemiklerinin üstüne, burnunuzun ucuna, alnınızın tepe noktalarına, çenenizin ve dudaklarınızın üstüne. Uygulamayı nemlendirilmiş bir süngerle yapmak rujun cilde iyi temas etmesi ve makyajın daha belirgin olmasını için yeterli olacaktır.

#Makyaj #Trend #Manşet #ChromingTekniği #Güzellik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here