PAYLAŞ

Nihal ŞenCilt bakımında dünyanın tercih ettiği marka “Cetaphil” cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayarak sizi kışın zorlu koşullarına karşı koruyor

Cilt bakımında dünyanın tercihi ve doktorların tavsiyesi olan Cetaphil ürünleri, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama güvencesiyle artık Türkiye pazarında. Günlük cilt bakımı ve özel cilt bakımı olarak konumlandırılan yedi ayrı ürünü ile tüm yaş gruplarına ihtiyacı olan hassas bakımı sunan Cetaphil’i Ürün Müdürü Nihal Şen’in anlatımıyla daha yakından tanıyoruz….

Cetaphil’in Eczacıbaşı güvencesiyle Türkiye’ye geliş serüvenini öğrenebilir miyiz?

“Eczacıbaşı İlaç Pazarlama 2015 yılında Galderma Firması’yla bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma Cetaphil ile birlikte Galderma firmasına ait başka ürün gruplarını da kapsıyor. Cetaphil 1940’lı yılların başından beri dünyada satılan, özellikle Amerika’da çok ciddi satış rakamları bulunan, bilinirliği çok yüksek bir marka. Biz bu ürün grubunun Türkiye’de olmasını çok istedik ve 2016 Ocak itibarıyle Cetaphil ürünlerini tanıtmaya başladık.”

Tüm aile bireylerinin her cilt tipinde kullanabileceği ürünler olarak konumlandırdığınız Cetaphil ile pazara iddialı bir giriş yaptınız. Bize ürün gamınızdan ve faydalarından bahsedebilir misiniz?

“Cetaphil’in şu an için yedi formu bulunuyor. Bu yedi üründen üç tanesi günlük bakım olarak tanımladığımız yüz yıkama ürünü ve nemlendiricilerden oluşuyor. Diğerleri ise, cilt problemlerine yönelik destek ürünleri. Bunlardan ikisi yağlı ve akneye yatkın ciltler için yıkama köpüğü ve nemlendiriciyken, diğer ikisi ise çok kuru ve kaşıntılı ciltler için yıkama losyonu ve nemlendirici. Akne tedavisi alan kişilerde genellikle kullandıkları tedaviler ciltlerinde kurumaya ve tahrişe neden oluyor. Eğer dermokozmetik ürünlerle desteklenmezse, bu sorun hastaların tedavilerini bırakmasına kadar gidebiliyor. Bu yüzden cildi mutlaka doğru ürünlerle temizleyip doğru ürünlerle nemlendirmek gerekiyor. Cetaphil Dermacontrol Serisi yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin bu anlamda tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Çok kuru ve kaşıntılı ciltte ise durum biraz daha farklı. Bu ciltlerde cildin bariyer bütünlüğü bozulmuş oluyor. Bu da cildin enfeksiyonlara açık olması anlamına geliyor. Çok kuru ve kaşıntılı cilde sahip kişiler ciltlerini mutlaka doğru ürünle temizleyip nemlendirmeliler. Cetaphil Restoraderm Serisi çok kuru ve kaşıntılı ciltlerin bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılıyor.”

Cetaphil ailesi ilerleyen zamanlarda büyüyecek mi? Diğer hangi ülkelerde tüketiciye ulaşıyor?

“Cetaphil ailesinin şu anda 7 ürünü var. Önümüzdeki dönemde farklı cilt problemlerinde kullanılmak üzere birçok yeni ürünü ailemize katmayı planlıyoruz. Cetaphil markası şu anda Avrupa ve Amerika’da 60’ı aşkın ülkede tüketiciye ulaşıyor.”

2Cetaphil’i diğer dermokozmetiklerden ayıran en önemli özellik nedir?

“Galderma, dermatoloji alanında dünyadaki en güvenilir ve en büyük firmalardan biri. Cetaphil ürünleri ise cilde ihtiyacı olan içerikleri sağlıyor. Örneğin; dermatologlar akne tedavisiyle birlikte hastalarına güneş koruma ürünleri de mutlaka öneriyor. Cetaphil Dermacontrol Nemlendirme Losyonu yağlı ve akneye eğilimli ciltler için SPF 30 güneş koruması sağlayan tek ürün.  Böylelikle cilde ihtiyacı olan nemi sağlarken güneşe karşı gerekli olan korumayı sağlıyor. Çok kuru ve kaşıntılı ciltler için ise, ürünlerde cilt bariyerinin bütünlüğünü sağlayan içeriklerin olması çok önemli. Cetaphil Restoraderm Serisi patentli formülasyonu ile cildin kaybolmuş nemini geri kazandırmaya yardımcı oluyor.”

Tüketiciler ürüne nasıl ulaşıyor?

“Tüketicilerimiz ürünlerimize tüm eczanelerden ulaşabilirler.”

Son olarak eklemek istediğiniz başka bir şey var mıdır?

“Şu dönemde soğuk havalarla birlikte cilt kuruluğu problemleri artıyor. Bu nedenle cildimize her zamankinden daha fazla özenmemiz gerekir. Cetaphil Restoraderm Serisi çok kuru ve kaşıntılı ciltler için cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayarak sizi kışın zorlu koşullarına karşı korur.”

#Cetaphil #EczacıbaşıİlaçPazarlama #CetaphilÜrünMüdürüNihalŞen #CetaphilDermacontrolSerisi #akneyeyatkınciltler #çokkuruvekaşıntılıcilt #CetaphilRestoradermSerisi #CetaphilDermacontrolNemlendirmeLosyonu #akneyeeğilimliciltler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here